• چرا داوطلب باید در این دوره شرکت کند؟

سازه های صنعتی امروزه بخش وسیعی از پروژه های کشور را در برگرفته اند. طراحی این سازه ها از جمله سوله ها ( قاب های شیبدار فولادی با مقطع متغیر) یکی از نیاز های اساسی یک مهندس طراح سازه است. این قاب ها دارای نکات مهم و اساسی طراحی هستند که گاها بحث طراحی را با پیچیده گی مواجه می کند.در این دوره سعی شده است مهندسین نوپا طراحی کامل یک سوله را آموزش ببینند. سطح دوره یا مباحثی که در این دوره آموزش داده می شود کاملا پروژه محور بوده و مهندسین بعد از گذراندن این دوره قادر به طراحی کامل سوله ها خواهند بود.

 • دستاورد داوطلب پس از اتمام این دوره جیست؟ 
  1- آشنایی با نحوه مدلسازی سازه در محیط نرم افزار SAP2000
  2- یادگیری کامل الزامات اجرایی و طراحی سوله ها
  3-آشنایی با محیط نرم افزار SAFE12 و مدلسازی فونداسیون سازه ها در آن
  4-نحوه ترسیم نقشه های اجرایی و ارائه دفترچه محاسبات

توضیحات درمورد دوره :
سازه های صنعتی بخش وسیعی از پروژه های عمرانی کشور را در بر گرفته اند. با توجه به کارایی بسیار بالای این سازه ها در پوشش دهانه های بزرگ از این سازه ها برای ساخت انواع پروژه های صنعتی، کشاورزی، کارخانه ها و… استفاده می شود. از مهم ترین انواع سازه های صنعتی قاب های شیبدار فولادی با مقطع متغیر یا قاب های شیبدار فولادی با المان های خرپایی را می توان نام برد. طراحی هر یک از این سازه ها مستلزم تسلط بر نرم افزار های طراحی و انواع آیین نامه ها و برخی نشریه ها است. شرکت کنندگان در این دوره طراحی کامل یک سازه صنعتی را در محیط نرم افزار SAP2000 و SAFE12 به صورت پروژه محور آموزش خواهند دید. در این دوره به بحث و بررسی مسائل کاملا اجرایی و محاسباتی از نحوه برشکاری ورق یا المان های سازه تا نحوه سوار کردن و جزئیات جوشکاری و بحث های فنی پرداخته خواهد شد. سر فصل ها و مقدمات دوره به نحوه دسته بندی شده اند که از مسائل کاملا پایه ای تا مباحث تخصصی این دوره نیازی به پیش نیاز نداشته باشد و تمام مهندسین نوپا و مهندسین محاسب بتوانند در این دوره شرکت کنند.
نحوه ارزیابی: 
در این دوره همه اعضایی که حضور پیدا کرده اند حداقل بایستی یکی از پروژه های معرفی شده را مدلسازی و طراحی نمایند. در نتیجه علی رغم یادگیری هرچه بهتر مهارت آموز، بنابر عملکرد ایشان، ارزیابی خواهند گردید.
مخاطبین دوره: 
دانشجویان مقطع کارشناسی عمران
مهندسین فارغ التحصیل از مقاطع کارشناسی، ارشد و دکتری
مهندسین فعال در بازار کار محاسبات
مزیت رقابتی این دوره در مقایسه با سایر مراکز:

1- این دوره به صورت انلاین برگزار خواهد شد: حضور در کلاس های انلاین علی رغم دسترسی راحت، به تشویق مهندسین به فراگیری هرچه بیشتر طراحی سازه کمک شایانی خواهد کرد. همچنین امکان پرسش و پاسخ نوآموزان وجود خواهد داشت.
2- طراحی سازه های صنعتی به صورت پروژه محور تدریس خواهد شد.
3-جزییات آیین نامه ها و هر آنچه که نیاز است مهندس برای طراحی سوله بداند مورد بحث و گفتگو قرار خواهد گرفت.
4- الزامات اجرایی که اغلب در طراحی سوله ها در نظر گرفته نمیشوند مطرح خواهد شد.
5- گاها گریزی به بهینه سازی این سازه ها خواهیم داشت تا طراح با ذهنی باز تر به طراحی سوله در جهت بهبود عملکرد و هزینه های طرح خود بپردازد.

User Avatar

-

ویژگی های دوره

 • مدت زمان : 30 hour
 • حداکثر دانش پذیران: 30
 • ثبت نام: 1
 • شرکت مجدد در دوره : 0
 • ارزیابی: خود
 • تاریخ شروع دوره: : -
 • ساعت برگزاری: : -
 • قیمت کامل : 30,۰۰۰,۰۰۰ ریال
 • مدت دسترسی به ویدیوها : تا ۱ ماه بعد از اتمام دوره
 • مدرک: : در صورت صدور مدرک برای دوره ها، هزینه آن جداگانه محاسبه میشود.
قیمت:
30,000,000 ﷼
نوشتن دیدگاه